کاروان هنر

کاروان هنر

در روزهای پایانی سال 1401در مدرسه ایرانی هنر و خلاقیت در قالب طرح ” کاروان هنر” سفری آموزشی پژوهشی به مناطق زلزله‌دیده ی خوی را تدارک دیدیم. در ابتدا نقشه و طرحی کلی برای این اقدام و امداد آموزشی و فرهنگی ترسیم کردیم و قدم به قدم پیش رفتیم.

شهرستان خوی
این طرح شامل چند مرحله است:
• تحقیق درباره موضوع آموزش و پرورش در بحران (EIE)، مشاوره با صاحبنظران و ارتباط با شبکه‌های رسمی و غیر رسمی حاضر در منطقه: 10 تا 20 اسفند
• سفر به منطقه برای شناسایی و نیز برگزاری کارگاه‌هایی برای کودکان و مربیان کودک: 17 تا 20 اسفند
• طراحی و اجرای یک برنامه احتمالی تلفیقی ادبیات کودکان، هنر و بازی برای توانمندسازی مربیان و کودکان: دوره 1 تا 3 ماهه
در صورتی که می‌خواهید با کمک‌های فکری، تسهیل و توسعه ارتباطات با تسهیلگران و نیکوکاران یا مشارکت در فعالیت‌های داوطلبانه و کمک مالی همراه ما باشید از طریق ارسال پیام به شماره 09051014575یا پیغام در دایرکت صفحه اینستاگرامی مدرسه هنر و خلاقیت (Artcreativityschool) کنارمان باشید.

کارگاه کودکان و معلمان خوی
اکنون در تکمیل طرح و شرح بیشتر مرحله دوم، برنامه سه روزه حضور در منطقه، گزارشی مختصر ارائه می‌کنیم:
در روز اول با هماهنگی مسئولان اداره آموزش و پرورش و حضور در سالن کنفرانس آموزش و پرورش خوی، یک جلسه سخنرانی و یک کارگاه برای سرگروه‌ها و راهبران آموزشی برگزار شد.

جلسه با مسیولان خوی ۱

جلسه با مسیولان خوی ۲

جلسه با مسیولان خوی ۳در روز دوم با تسهیلگران و رابطان موسسه خیریه راه سبز ارومیه همرتاه شدیم. علاوه بر بازدید از محله چنار، به دو روستای بدل‌آباد و زاویه حسن خان رفتیم و با تعداد زیادی از کودکان فعالیت هنری داشتیم.
در روز سوم نیز به یکی از مدارس ابتدایی واقع در کوی صفا رفتیم. کوی صفا در زلزله بسیار آسیب دیده و تعداد زیادی از خانواده‌ها به علت ترس یا تخریب خانه‌هایشان در چادرهای کوچه و خیابان مستقر هستند. با دانش‌آموزان مدرسه صفا در چهار کارگاه با عناوین قصه، گفتگو و اندیشه‌ورزی با هنر، دست‌ورزی و فعالیت هنری همراه بودیم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *